KS Błonianka Błonie - strona oficjalna

• WITAMY SERDECZNIE WSZYSTKICH KIBICÓW BŁONIANKI
  • Wyniki ostatniej kolejki:
  • Ursus II Warszawa - KS Raszyn 0:5
  • LKS Chlebnia - Sarmata Warszawa 2:0
  • Jedność Żabieniec - Milan Milanówek 1:2
  • Perła Złotokłos - Laura Chylice 0:0
  • Korona Góra Kalwaria - KS Konstancin 1:5
  • Piast Piastów - Kosa Konstancin 2:2
  • Błonianka Błonie - GLKS Nadarzyn 4:1
  • Przyszłość Włochy - Świt Warszawa 9:0

Musisz się zalogować, aby korzystać z mini-chatu.

Zaloguj się, aby typować.
Lp. Osoba Pkt.
1. TenNizejStawiaPiwo 414
2. bloniak23 411
3. KRZYNHO 408
4. Asia9092 399
5. KibicBloniak 279
6. PRaWilnie 270
7. kamil-1124 261
8. Piotrek82 255
9. ..fan.. 117
10. KrisVanDal 36

Wywiad z Jakubem Popińskim!

• autor: bloniak23, 2013-12-13 08:13

Wywiad z Jakubem Popińskim, trenerem pierwszej drużyny Błonianki Błonie.

Gratulacje dla Ciebie oraz Stanisława Liszkiewicza (poprzedniego trenera) jak i dla całej drużyny,  za zajęcie bardzo dobrego piątego miejsca po pierwszej rundzie.

Dzięki za gratulację dla drużyny, ale jak sam powiedziałeś jest to miejsce tylko po rundzie jesiennej a sezon kończy się w czerwcu, więc zobaczymy co będzie na koniec sezonu.

Błonianka zagrała bardzo udaną rundę jesienną, czy możesz  ja króciutko podsumować?

Reasumując to co się wydarzyło w minionej rundzie od razu na myśl przychodzi mi, że drużyna grała w "kratkę". Mimo dobrego początku sezonu i zdobytej dużej ilości punktów to już wtedy, mecze dobre przeplataliśmy słabymi. Patrząc na całą piłkę nie jest to zjawisko wyjątkowe bo tylko najlepsze drużyny w danych rozgrywkach są wstanie grać dużą ilość spotkań na odpowiednio wysokim poziomie. Jednak jak na beniaminka drużyna wykonała kawał roboty i w kilku spotkaniach pokazała, że zasługuję na grę w tej lidze.

Dalsza część rozmowy, kliknij "więcej"

Czym była spowodowana ta zadyszka w połowie sezonu?

Moim zdaniem nie była to jakaś nadzwyczajna sytuacja i nie można tu mówić o zadyszce tylko najzwyczajniej w świecie o braku umiejętności, doświadczenia i braku treningu. Od przegranego meczu z Teresinem do meczu  w Nadarzynie w poszczególnych przypadkach o wyniku przesądziły właśnie umiejętności i doświadczenie. Bramki z Teresinem, Sarmatą i np. z Kosą to wyłącznie brak doświadczenia a nie jak to wszyscy ładnie określają brak szczęścia. Oczywiście może się z tym ktoś nie zgodzić ale to jest moja subiektywna ocena.

Jak będą wyglądały przygotowania do rundy rewanżowej naszej drużyny?

Drużyna do treningów wraca 13.01. i będzie trenować 4 razy w tygodniu(w tym mecz). Będziemy mieli do dyspozycji salę gimnastyczną i obiekty Błonianki. Jeśli będzie możliwość i finanse to będziemy korzystać z boiska ze sztuczną nawierzchnią do poszczególnych jednostek treningowych ponieważ....miasto Błonie takiego nie posiada! Wszystkie mecze sparingowe zagramy na obcych boiskach i ewentualnie ostatni sparing będziemy chcieli rozegrać w Błoniu na naszym boisku.

Których zawodników szczególnie byś wyróżnił po zakończonej właśnie rundzie?

Chociaż bardzo lubię polemikę kibiców nad tym kto grał dobrze, kto się wyróżnił i kto co potrafi to zostawię te oceny dla nich i dla Ciebie. Piłka nożna to gra zespołowa i wyróżnienia indywidualne nie mają sensu. Na wyróżnienie zasługują wszyscy PIŁKARZE Błonianki!!

Z pierwszą drużyną trenowało kilku juniorów, czy w przyszłości widzisz dla któregoś z nich, miejsce w pierwszym składzie?

Chłopcy z juniorów trenowali z nami zaledwie kilka razy i będę dalej zapraszał ich na treningi seniorów a czy w przyszłości będą walczyć o pierwszy skład w seniorach w największej mierze zależy od nich samych. Najprostszy sposób trening i jeszcze raz trening.

Na jakich pozycjach szukałbyś wzmocnień ?

Trzeba sprawę postawić jasno. Chcąc myśląc o wzmocnieniach trzeba posiadać na to fundusze bo takie nastały czasy, że rzadko się zdarza aby zawodnik z innego miasta dojeżdżał do Błonia za darmo. Minimum jest zwrot dojazdów więc o wzmocnieniach nie myślę, ale pogdybać można więc pilnie poszukiwany jest lewy pomocnik i napastnik.

Jaki cel stawia trener przed drużyną  na koniec sezonu?

Chyba tylko w naszym kraju jest tak, że dopiero po ostatniej kolejce dowiadujesz się kto spada, kto gra w barażach to za cel stawiam miejsce które zagwarantuje utrzymanie. Do tego dorzucam jeszcze kilka rzeczy związanych z grą zespołu na boisku i najważniejsze i powinno być na pierwszym miejscu poprawienie frekwencji na treningach bo bez tego wcześniejsze cele będą nieosiągalne.

Pozdrowienia dla piłkarzy i dużo zdrowia dla Pawła Pobiedzińskiego.

Bardzo dziękuje za rozmowę.

Ja również dziękuję.

autor: ~Paweł 2013-12-13 17:55:24

avatar Dzięki!

autor: ~Brawo dla trenera 2014-01-13 21:59:25

avatar Wzmocnienia idą pełna parą juz pierwsze oficjalne jest a co z lewym pomocnikiem?

Dorian Zdanowicz występował w LKS-ie w rundzie jesiennej. Zanotował 13 występów w których to zdobył 3 bramki. Od nowej rundy występować będzie w zespole KS Błonianka Błonie który również jest przedstawicielem ligi okręgowej.

autor: ~Panie Popiński 2014-01-18 13:37:42

avatar Musisz większy rygor zaprowadzić. Szczególnie nie daj pyskować takim zawodnikom jak ochota.

Musisz się zalogować, aby dodawać komentarze.

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Błonianka BłonieGLKS Nadarzyn
Błonianka Błonie 4:1 GLKS Nadarzyn
2014-06-18, 18:30:00

oceny zawodników »

Jak się Wam podoba nowa strona internetowa?

Ursus II Warszawa 0:5 KS Raszyn
LKS Chlebnia 2:0 Sarmata Warszawa